Sari la conținut
Caută în
  • Mai multe opțiuni...
Găsește rezultate care conțin...
Găsește rezultate în...
Babușcă

Discuții despre server (gladiatori.betivii.ro)

Postări Recomandate

Aștept orice fel de sugestie, întrebare, propunere și tot ce considerați voi că va fi bine pentru server (Hărți, pluginuri, setări, idei).

GLADIATORI.BETIVII.RO 💣 VĂ AȘTEPTĂM 💣

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tinere! ☺️ Daca tot ai luat hotararea sa redeschizi sv se poate o masura mai drastica in privinta codatilor? Am mai propus asta, cei care au vac pe cont, indiferent de joc, sa nu poata intra pe sv!!! Sa fie intr-un ceas bun poate acum rezista mai mult sv ☘️

• Like 1
  • Sad 1

Partajează acest post

Link spre post

Salut betivani, ar fi interesant un sistem de ranking, cum a mai fost pe server, cat timp a functionat erau mai multi playeri si mai activi, dorindu-si sa urce cat mai sus in top.

Inca o sugestie ar fi ca doar cei cu prime sa poata sa se conecteze la svr...

Partajează acest post

Link spre post

Doar cei cu Prime vor putea să se conecteze (mereu a fost așa), ranking... te referi la /rank /top (că cel clasic va fi oricum) sau..?

Partajează acest post

Link spre post
Acum 3 minute, Babușcă a spus:

Doar cei cu Prime vor putea să se conecteze (mereu a fost așa), ranking... te referi la /rank /top sau..?

da, cat timp a fost vizibil era destul de populat server-ul. dupa l-ai facut mai putin prezent ranking-ul, ca sa zic asa, si a mai disparut din populatie 😄

cel putin asta am observat eu

Editat de Haya

Partajează acest post

Link spre post

era pe alt servar un plugin, dupa ce mori, doar 10 sec sa mai poti fi auzit de jucatorii in viata, pentru a le da info... e intresant, dupa 10 sec poti sa vorbesti linisitit cu ceilalti care au murit, fara sa deranjezi

Partajează acest post

Link spre post

@Haya, acel plugin a funcționat până în 2015. L-am avut pe server în trecut (2014-2015) și pe urmă nu a mai existat suport pentru el din partea creatorului (și proiectul a murit);

@Gizmo, avem pluginul (unul privat) și funcționa (și încă funcționează) de minune 😛

Partajează acest post

Link spre post
Acum 10 ore, Babușcă a spus:

@Haya, acel plugin a funcționat până în 2015. L-am avut pe server în trecut (2014-2015) și pe urmă nu a mai existat suport pentru el din partea creatorului (și proiectul a murit);

@Gizmo, avem pluginul (unul privat) și funcționa (și încă funcționează) de minune 😛

funcioneaza acum pe un svr bine cunoscut

Partajează acest post

Link spre post
Acum 9 ore, Haya a spus:

funcioneaza acum pe un svr bine cunoscut

Eu vorbesc despre varianta oficială (nu despre pluginuri private), cât timp nu este ceva public (oficial pe alliedmods) nu instalez pe server..

M-ar interesa mai mult pluginuri (și idei) pentru a anima puțin serverul, adică.. fără chestii administrative (gen admin spectator invizibil ș.a.m.d.), cum este rankul de ex.

Partajează acest post

Link spre post

Are un preț lunar acel plugin (aproape cât jumătate din hostul serverului) și face același lucru cu Rank-ul de acum câteva luni de exista pe server (și va fi în continuare)

Partajează acest post

Link spre post

Cum poti sa animezi putin serverul? Cativa jucatori fideli dispusi sa doarma pa el si !ws, !knife, !gloves....nu sunt fanul lor dar alta solutie nu vad daca vrei sa trezesti la viata acest sv. Comunitatea jucatorilor care o ard pe publice este formata in general de copii pe care ii atrag genul asta de plugin-uri. Singura problema este ca plugin-urile care nu iti baneaza token-ul nu sunt free, sunt si ele tot pe bani.

Editat de Gizmo

Partajează acest post

Link spre post

Nu prea mă interesează să fie lume pe server ziua, mă interesează seara să reușim să strângem 18 20 oameni pentru 3 4 ore și este de ajuns (dacă de la ora 18 până spre 22 23 suntem 12 18 20 este de ajuns). De aceea zic că putem reușii și fără bliț blițuri pe server 💣👌

Partajează acest post

Link spre post

@JohnnyB69, din păcate nu există plugin în lumea asta să detecteze aimbotul mai ales cele noi...

Votemap când nu este admin te referi să instalez RockTheVote (RTV) nu?

Partajează acest post

Link spre post

am observat de asemenea ca dupa ce se termina o harta, apare next aceeasi harta pe server 😞

Partajează acest post

Link spre post

vazusem pe un server un plugin care iti permitea sa nominalizezi o harta pentru next map vote (!nominate), cu un maxim de 5 propuneri din totalul hartilor existente - this is nice 🙂

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

• Creează nouă...